„Mám ťa rád, Dunajská Streda!“

 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/views.module on line 843.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 1877.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_block::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_block.inc on line 193.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 82.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 609.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 128.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

„Mám ťa rád, Dunajská Streda!“

Spoločne proti vandalizmu – začína sa dvojmesačná kampaň

Na spoločný organizovaný postup proti vandalizmu vyzíva krátka, ale intenzívna kampaň, ktorú iniciovala samospráva Dunajskej Stredy. Kampaň, trvajúca do konca októbra, bola zahájená 10. septembra v športovom areáli ZŠ Ármina Vámbéryho. Kampaň odštartoval primátor JUDr. Zoltán Hájos. Ďalej bol prítomný náčelník mestskej polície Tibor Csiba, ako aj koordinátorka projektu Szilvia Névery Varagya, ktorá informovala o cieľoch, nástrojoch a časovom harmonograme projektu.

Cieľom projektu, ktorý počíta s aktívnou účasťou občanov, je ochrana verejného majetku pred silnejúcim vandalizmom a vytvorenie takej atmosféry, v ktorej ľudia rozhodne odsudzujú prejavy vandalizmu. Nesmie byť hviezdou ten, kto je aktérom vandalských činov. Pozitívnym príkladom sa má stať ochrana a zveľaďovanie verejného majetku. Udržujme poriadok, lebo milujeme mesto, kde sa chceme dobre cítiť. Na to navodzujú aj ústredné slogany kampane: Milujem svoje mesto! Som hrdý na svoje mesto! Chránim ho! „Prioritou akcie je vytvorenie pozitívneho vzťahu k mestu, a k mestskému majetku. To sa zrejme nedá docieliť zo dňa na deň, ale treba s tým začať. Verím však, že akcia bude z dlhodobého hľadiska úspešná a výsledky budú viditeľné“ – zdôraznil primátor. Obyvateľov majú aktivizovať aj širokospektrálne informačné kanály, vďaka ktorým sa občania a návštevníci mesta budú stretávať s výzvami proti vandalizmu takmer na každom kroku. A to na samolepkách a bilbordoch, ale aj v mestských médiách. Ideálne by bolo, keby kampaň zmobilizovala každého. Budú do nej zapojení žiaci aj učitelia mestských škôl, podnikatelia aj odborníci. Vyhlásia sa rôzne súťaže pre škôlkárov, žiakov a mládež. Organizátori očakávajú aj vtipné kresby, príspevky ako aj iné individuálne nápady v tematike boja proti vandalizmu. Práce treba zaslať do polovice októbra. Vyhlásenie výsledkov a výstava zaslaných prác sa bude konať koncom októbra.
Počas kampane sa budú organizovať aj osobné stretnutia s občanmi, riaditeľmi škôl, podnikateľmi. Najnovšie informácie budú uverejnené na domovskej stránke mesta. Mestská televízia pripraví krátky film, v ktorom oslovia dunajskostredčanov o vandalizme a vyjadria sa aj o masovej kampani proti vandalizmu. Aj Dunajskostredský hlásnik bude priebežne informovať o etapách a akciách kampane. Jesenná kampaň na jar pokračuje s rôznymi prekvapeniami, vrátane aj „výhry“ pre celé mesto.
Časový hamonogram kampane proti vandalizmu 1.októbra – objavia sa v meste bilbordy a nálepky, ktoré vyzývajú na boj proti vandalizmu, štart súťaže pre škôlkárov, žiakov a mladých, 15. októbra – vyhodnotenie súťaže, Koniec októbra - interaktívne programy v školách, 31. októbra – sumarizácia výsledkov kampane, záverečná tlačová konferencia a otvorenie výstavy.

 

© 2009 Dunajskostredský hlásnik   web design: epix technology