„Otvorenosť úradu mi bola sympatická“

 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/views.module on line 843.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 1877.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_block::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_block.inc on line 193.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 82.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 609.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 128.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

„Otvorenosť úradu mi bola sympatická

Rozhovor s Ing. Júliou Bubniakovou, novou prednostkou mestského úradu

Ako sme v poslednom vydaní DH už informovali, primátor Dunajskej Stredy, JUDr. Zoltán Hájos uviedol do funkcie novú prednostku mestského úradu, Ing. Júliu Bubniakovú. V rozhovore pre DH hovorí o svojich dojmoch a plánoch po prvom pracovnom týždni.

Pozíciu prednostky ste obsadili ako víťazka výberového konania. Čo Vás motivovalo k tomu, aby ste sa o túto funkciu uchádzali?
- Motivovala ma výzva vyskúšať svoje vedomosti a schopnosti aj v iných oblastiach. Zaregistrovala som skutočnosť, že je stále viac úloh a oblastí, ktoré prechádzajú do kompetencie samospráv. Všimla som si pritom, že dunajskostredská samospráva je čoraz viac otvorenejšia smerom k občanom. Zdalo sa mi to sympatické, a to ma motivovalo tiež k tomu, aby som sa prihlásila do výberového konania.
Jeden týždeň je prikrátky na hodnotenie, ale predsa aké sú vaše doterajšie skúsenosti?
- Je to príliš krátka doba na to, aby som získala ucelený obraz, ale postupne sa orientujem. Zoznamujem sa s prácou odborov, oddelení a referátov, najprv musím spoznať interný systém fungovania úradu, potom môžem urobiť relevantné závery. Ale zdá sa mi, že otvorenosť funguje a zamestnanci vnímajú svoju prácu ako službu obyvateľstvu. Prvé dojmy sú dobré. Teraz sa pokúšam selektovať a ohodnotiť, v ktorej oblasti môže byť moja prítomnosť prínosom. Zároveň sa snažím zmapovať aj to, čo treba vylepšiť. Už vidím, že v niektorých veciach sú potrebné zmeny, ale to budeme realizovať priebežne.
Je oblasť, v ktorej by mali nastať okamžité zmeny?
- Mám určité predstavy, ale tie treba ešte premyslieť a prekonzultovať. Nerada by som budila dojem, že okamžite chcem robiť prevratné zmeny. To by bolo nezodpovedné z mojej strany. Najprv sa dôkladne musím oboznámiť so situáciou a úlohami, až potom môžem zodpovedne hovoriť o svojich predstavách.
Pozícia prednostu nebola takmer dva roky obsadená, túto úlohu doteraz vykonával prakticky primátor.
- Mojou úlohou je do určitej miery odbremenenie primátora, teda do mojej pôsobnosti budú patriť úlohy, ktoré súvisia so zabezpečením každodenného chodu úradu. Druhá úloha je to, čo naznačoval aj primátor, že je nutný kontakt medzi ním a vedúcimi jednotlivých odborov. Odznelo, že treba vylepšiť, čo sa dá. Z tohto usudzujem, že aj primátor vníma: sú ešte rezervy.

Profesijný postup

Titul inžiniera získala na Chemickotechnologickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej. Pracovala v štátnej sfére, od roku 1991 pracovala ko referentka na Obvodnom úrade v Dunajskej Strede, od roku 1996 ako zástupkyňa vedúceho živnostenského odboru, od roku 1998 sa stala vedúcou odboru. V tejto funkcii pôsobila až do apríla 2011.

© 2009 Dunajskostredský hlásnik   web design: epix technology