Dunaág sa predstavil v Macedónsku

 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/views.module on line 843.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 1877.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_block::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_block.inc on line 193.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 82.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 609.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 128.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Dunaág sa predstavil v Macedónsku

Medzi ocenenými 20. augusta bolo aj vedúce duo Folklórneho štúdia DUNAÁG Melinda Volner Nagy a Iván Nagy. Od primátora JUDr. Zoltána Hájosa prevzali CENU PRIMÁTORA DUNAJSKEJ STREDY za pestovanie a šírenie ľudovej kultúry našich predkov. Vyše 9O členné štúdio založené pred 12 rokmi vedie veľmi úspešne práve táto vyznamenaná dvojica. Z jeho súborov sú najvýznamnejšie detský súbor Ágacska, súbor ľudového tanca Dunaág a komorný súbor Aranyászok.

Často vystupujú v susedných štátoch, ale tlieskali im aj v Sicílii, v Turecku a Portugalsku.
Nedávno, koncom augusta sa súbor Dunaág zúčastnil folklórneho festivalu v Macedónii. O tomto hosťovaní sme hovorili s vedúcou štúdia Melindou Volner Nagy. „Mali sme namierené do macedónskeho Ohridu, kde sa každoročne koná veľkolepý medzinárodný folklórny festival. Pozvali nás na 6 dní, od 23. do 31. augusta, my sme však vyrazili už 23. augusta. Ohrid leží blízko gréckych hraníc a tak sme si uroblili malý výlet do Grécka, navštívili sme čarovnú Meteoru, známu svojím jedinečným kláštorným sídlom.“
O samotnom ohridskom festivale uviedla: „V skutočnosti sú to dva festivaly: jeden pre detské súbory a druhý pre dospelých. Okrem domácich sa ich zúčastnili folklórne súbory z Turecka, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Cypru, Litvy a Ukrajiny.“
Ako sme sa dozvedeli, okrem nich boli tam aj iné národnostné súbory. „Bosnu a Hercegovinu zastupoval srbský, Cyprus zase turecký súbor. Aj v samotnom Ohride žije viac etník, práve to dodáva tomuto malebnému mestu mnohotvárnosť a osobitný ráz.“
Macedónskemu publiku podľa ohlasov sa azda najviac páčilo práve vystúpenie súboru
Dunaág. „Vystúpili sme v Ohride a v Struge, v obidvoch mestách bolo početné obecenstvo. Podľa reakcií publika sme usudzovali, že sa mu naše vystúpenie páčilo, v Ohride zožal najväčší potlesk náš súbor. Bolo to snáď aj tým, že balkánske tance sú pomerne podobné, a tie naše sa od nich výrazne líšili.“ -povedala pre DH M. Volner – Nagy.
„Máme krásne spomienky na festival. Aj deťom sa veľmi páčil, boli veľmi radi, že členovia iných súborov prejavili veľký záujem o naše tance a snažili sa ich naučiť” - uviedla o dojmoch
z vystúpení v Macedónsku vedúca súboru.

© 2009 Dunajskostredský hlásnik   web design: epix technology