Kto je oprávnený na zníženie poplatku za odpad?

 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/views.module on line 843.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 1877.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_block::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_block.inc on line 193.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 82.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 609.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 128.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Kto je oprávnený na zníženie poplatku za odpad?

Každej domácnosti v prvom kvartáli 2014 bude v Dunajskej Strede doručené rozhodnutie o výške a splátkach poplatku za odvoz komunálneho odpadu na celé zdaňovacie obdobie, tj. od. 1.1. 2014 do 31. 12. 2014. Podkladom pre stanovenie výšky poplatku budú údaje z evidencie obyvateľstva o trvalom alebo prechodnom pobyte v meste.
Tí občania, ktorí sa viac ako 90 dní nezdržujú na území mesta, si budú môcť na základe písomnej žiadosti o zníženie poplatku a doloženia hodnoverných dokladov, vystavených v roku 2014, uplatniť zníženie poplatku z 0, 077 eur na 0,0066 eur na osobu a deň.
U študentov dokladom preukázajúcim dôvod zníženia poplatku za odpad je:
-ak študujú do 80 km od Dunajskej Stredy: potvrdenie o návšteve školy a potvrdenie o prechodnom ubytovaní v mieste štúdia mimo mesta Dunajská Streda
-ak študujú nad 80 km od Dunajskej Stredy, je potrebné potvrdenie o návšteve školy mimo mesta
Dunajská Streda.
U poplatníka, ktorý:
- pracuje mimo mesta Dunajská Streda na území SR a je ubytovaný v mieste výkonu práce: potvrdenie od zamestnávateľa o mieste výkonu práce a potvrdenie o ubytovaní mimo mesta DS
- sa zdržiava v zahraničí a je ubytovaný mimo DS: potrvdenie o pobyte na území cudzieho štátu, potvrdenie zamestnávateľa, víza, potvrdenie agentúry sprostredkujúcej prácu v zahraničí, pracovné povolenie, potvrdenie o nemocenskom poisteni v zahraničí . Poplatník, ktorý pracuje v zahraničí do 60 km od Dunajskej Stredy, predloží aj potvrdenie o ubytovaní alebo nájomnú zmľuvu.

U poplatníka, ktorý pracuje ako vodič vykonávajúci medzinárodnú nákladnú dopravu:
potvrdenie zamestnávateľa o počte pracovných dní, počas ktorých sa vodič zdržiaval v zahraničí. V ostatných prípadoch: potvrdenie o ústavnom liečení, potvrdenie o pobyte v sociálnom zariadení, potvrdenie o výkone väzby, v prípade nezvestných osôb potvrdenie orgánov činných v trestnom konaní, v inom obci, preukázanie neobývanosti – dokladom neobývanosti domu/ bytu je vyúčtovacia faktúra elektrickej energie na nehnuteľnosť.

Ak je potvrdenie vystavené v maďarčine, alebo v čestine, stačí neoficiálny preklad. Nemecké a anglické potvrdenia preložia na mestskom úrade bezplatne. V prípade ostatných jazykov je potrebný úradný preklad.

 

© 2009 Dunajskostredský hlásnik   web design: epix technology