Oživená tradícia

 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/views.module on line 843.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 1877.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_block::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_block.inc on line 193.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 82.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 609.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 128.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Oživená tradícia

Po dvojročnej prestávke sa podarilo oživiť tradíciu silvestrovského behu pod novým názvom Silvestrovský beh Energy I. Novým dejiskom pestrej športovej udalosti bol mestský park voľného času.

Priestor pri športovej hale bol ideálny: kým bežci súťažili, rodičia sa s malými deťmi hrali na ihrisku, iní hrali futbal na umelej tráve, alebo odskočili na susednú umelú ľadovú plochu. Aj organizátori behu boli noví: športovú akciu zorganizoval Marathon club Csallóköz-Žitný ostrov v spolupráci so Slovenským bežeckým zväzom a mestskou samosprávou. K štartovacej čiare sa v desiatich kategóriách dostavilo takmer dvesto bežcov. Vekovú hranicu neurčili, preto boli medzi bežcami od trojročných detí po seniorov zastúpené všetky vekové kategórie. Najmladších ocenili medailou, víťazov kategórií diplomom a majstrov dlhších tratí pohárom. Roland Vajas, predseda Marathon club Csallóköz- Žitný ostrov: „Náš klub organizoval súťaž po prvýkrát. Záujem bol väčší, ako sme očakávali. Napríklad na 200 metrovej trati štartovalo 48 bežcov, čo je pekný počet, medzi nimi aj maličké deti. Veľmi veľa bežcov súťažilo na 1000, 3000 a 5000 metrovej trati. Určite tu budeme aj o rok. Veríme, že každý bežec sa cítil dobre, takisto aj obecenstvo. Verím, že chýr súťaže sa ešte viac rozšíri, ale už aj teraz sme mali návštevníkov z New Yorku či Nemecka. Zavítali k nám súťažiaci z Komáromu, či susedného Győru, Taty, Budapešti. Ďakujem za podporu dunajskostredskej samospráve a verím, že aj o rok budeme mať sponzorov.“ Péter Kubík, Dunajská Streda: „Som tu nováčikom. Staršieho syna sa mi nepodarilo nahovoriť, aby štartoval v kategórii najmenších detí. Má len 5 rokov, ale verím, že o rok bude smelší. Manželka už teraz prisľúbila, že vtedy aj ona bude pretekať. Bol by som rád, keby o rok celá naša rodina súťažila .“ Etelka Horváth, Dunajská Streda: „Som pravidelnou účastníčkou silvestrovského behu. Bežal aj môj syn. Trénujeme spolu a spolu sa pripravujeme aj na rôzne súťaže. Fandíme si navzájom a manžel fandí nám. Ak je súťaž na vzdialenejšom mieste, tak súťaže spájame s niekoľkodňovým výletom. Trávime tam viac dní, snažíme sa aj týmto spôsobom spestriť náš každodenný život.“ Imre Kenyér (na fotke) Budapešť (78 rokov) : „V Dunajskej Strede som po prvý krát. V Budapešti teraz sú štyri súťaže, my sme sa však rozhodli pre Dunajskú Stredu, lebo tu sme ešte neboli. Vládne tu výborná atmosféra, prídem aj o rok. Som jedným zo zakladateľov Klubu Futapest, aj tam budem referovať o dunajskostredskom silvestrovskom behu.“

© 2009 Dunajskostredský hlásnik   web design: epix technology