Prečo meškala Vernostná karta?

 • : preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/includes/unicode.inc on line 345.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 277.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 282.
 • strict warning: Only variables should be passed by reference in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/date/date/date.theme on line 283.
 • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/views.module on line 843.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display.inc on line 1877.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_display_block::options_submit() should be compatible with views_plugin_display::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_block.inc on line 193.
 • strict warning: Declaration of views_handler_sort_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_sort.inc on line 82.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 585.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_broken::ui_name() should be compatible with views_handler::ui_name($short = false) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 609.
 • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 128.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
 • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/clients/client2/web142/web/dh/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Prečo meškala Vernostná karta?

Pred Vianocami sa začalo doručovanie Vernostnej karty oprávneným osobám.Niektorým občanom karty boli doručené ešte v decembri, mnohým však až v týchto dňoch. O príčinách sme sa informovali u primátora, JUDr. Zoltána Hájosa.

Aké boli príčiny tohto meškania?
-Vo svojom volebnom programe som sľúbil,že každej oprávnenej osobe doručíme Vernostnú kartu. Tento sľub chcem teraz naplniť.Priebežne sme však zistili, že boli nezrovnalosti v zozname občanov. Keď sme sumarizovali,kto má zaplatenú daň z nehnuteľnosti, poplatky za odvoz smeti, za psa a iné poplatky,vysvitlo, že nie je možné vytlačiť naraz zoznam serióznych platičov. Ten sme museli zostaviťz viacerých databáz.
Aké kroky podnikne mestský úrad na odstránenie týchto nedostatkov? Je to pre nás ponaučenie. Zostavíme takú databázu,aby sme tlačením „jedného gombíka“ dokázali zostaviť a vytlačiť zoznam riadnych platičov, ktorí sú oprávnení na kartu výhod. Aj doručenie trvá určitý čas. Aby neboli prechodné problémy s parkovaním vtedy, keď ešte občan nedisponuje Vernostnou kartou na rok 2010, vedenie mesta rozhodlo o predĺžení platnosti PRO DS karty z roku 2009 do konca januára 2010. Teda vlaňajšie parkovacie karty sú platné do konca januára. PRO DS karty sú platné do konca tohto mesiaca aj v termálnom kúpalisku, aj na umelom klzisku. Dúfame, že do tej doby karty budú doručené. Neprídu o zľavy za január ani tí občania, ktorí v januári nemali Vernostnú kartu a museli zaplatiť v družine a v Centre voľného času poplatok v plnej výške,. Tie im budú dodatočne poskytnuté a odpočítané vo februári.
Čo má robiť občan, ktorý má nárok na Vernostnú kartu, ale zatiaľ mu nebola doručená?
V týchto prípadoch prosíme oprávnené osoby, aby nám túto skutočnosť avizovali. Kartu si môžu prevziať na radnici.
Právnické osoby musia o kartu požiadať.Čo majú robiť?
Oni musia podať žiadosť, ktorá je prístupná aj na webovej stránke www.dunstreda.eu. Môže sa stať, že Dunajskostredčan, ako súkromná osoba už má Vernostnú kartu, ale chce ju mať ako právnická osoba. Jedna osoba však môže mať len jednu Vernostnú kartu. Na základe novej karty pre podnikateľov môže požiadať o vydanie ročnej, pol-, alebo štvrťročnej parkovacej karty, ktorá oprávňuje majiteľa na 50 percentnú zľavu..
Ako chce radnica v budúcnosti predísť podobným meškaniam?
Tento rok Vernostná karta má premiéru a terajšie skúsenosti zúročíme pri vydávaní karty na rok 2011. Riešením je modernizácia evidenčného systému databázy, vďaka ktorej bude vydávanie a doručovanie Vernostnej karty rýchlejšie.

© 2009 Dunajskostredský hlásnik   web design: epix technology